Dateks AMD Ryzen 9 (Zen 3) GMNG, Ryzen 9 5950X, 16GB (2x8) DDR4, Radeon RX 7900 XT, 2TB NVMe Gen4, no OS
- Piegāde uz Smartpost pakomātu bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde uz Latvijas pasta nodaļu, paku skapi, vai Circle K bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde Rīgā bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde citur Latvijā bez maksas: 29.11.2024
- Saņem Dateks.lv paku izsniegšanas punktā Zemitāna ielā 9: 26.11.2024 pēc 15:00
- Korpuss: Deepcool CH560 DIGITAL, Tempered Glass, Black
- Barošanas bloks (PSU): Gigabyte UD1000GM, 1000W, 80PLUS Gold
- Pamatplate: Asrock X570S PG Riptide
- Procesors: AMD Ryzen 9 5950X (16C/32T, 3.40 GHz, 64MB Cache, 105W)
- Procesora dzesētājs: Enermax LiqMaxFlo ARGB, 240mm, Black
- Operatīvā atmiņa: ADATA XPG Gammix D35 Black, 16GB, DDR4, 3200MHz, CL16, Kit of 2
- Video karte: Asus Radeon RX 7900XT, 20GB GDDR6, Dual OC
- SSD: ADATA Legend 900, 2TB, M.2 Gen4 x4
Procesors AMD Ryzen 9 5950X
Komplektācijā iekļautais AMD Ryzen 9 5950X procesors aprīkots ar 16 kodoliem un 64 MB kešatmiņu. Tā bāzes frekvence ir 3.40 GHz, kas prasīgākos uzdevumos var pieaugt līdz 4.90 GHz, pateicoties Turbo tehnoloģijai.
AMD Ryzen 9 5950X procesora 16C/32T kodolu konfigurācija, iespaidīgā 64 MB kešatmiņa, un takts frekvence robežās no 3.40 GHz - 4.90 GHz dod 46500+ punktus populārajā PassMark testā. Izvēloties datoru ar šo procesoru, jūs iegūsiet sirdsmieru uz vairākiem gadiem, jo ar Ryzen 9 5950X jaudu tuvākos 3-5 gadus varēsiet brīvi apstrādāt un renderēt kompleksus 3D modeļus, profesionāli montēt video, kura eksportēšana notiks iespaidīgā tempā. Bez šaubām, arī jebkura datorspēle šim datoram nesagādās ne mazākās problēmas, jo sistēma aprīkota ar jaudīgo Radeon RX 7900 XT grafisko karti.
Procesors AMD Ryzen 9 5950X ir tapis uz modernās 7 nanometru “Zen 3” arhitektūras pamatiem. Pateicoties 16 kodoliem, 64MB kešatmiņai, 3.40GHz base un 4.90GHz boost frekvencei, tas ir viens no labākajiem procesoriem, neatkarīgi no paredzētā pielietojuma - prasīgākajās datorspēlēs, augstas izšķirtspējas RAW fotogrāfiju, 1080p, 4K un pat 8K video apstrādes laikā, kā arī 3D modelēšanas un renderēšanas darbos Ryzen 5950X dominē, sniedzot lietotājam maksimālo iespējamo veiktspēju par adekvātu samaksu.
Jaunās "Zen 3" mikroarhitektūras Ryzen 5000. sērijas procesori ieguvuši ievērojamu 19% IPC (instructions per cycle) pieaugumu salīdzinājumā ar Ryzen 3000. sērijas "Zen 2" procesoriem.
Ievērojamais 19% pieaugums ļāvis "Zen 3" kļūt ne tikai par līdz šim ātrāko AMD CPU kodolu, bet arī pirmo reizi vairāk kā 10 gadu laikā veiktspējā pārspēt Intel, pie tam gana ievērojami. CineBench R20 vienkodola (Single Thread) testā Ryzen 9 5950X par 92 punktiem jeb 17% aiz sevis atstāj šobrīd spēcīgāko Intel procesoru Core i9-10900K, apliecinot AMD procesora un visas "Zen 3" produktu līnijas tehnoloģisko progresu un pārākumu.
Daudzkodolu testā 16 kodolu Ryzen 9 5950X pārākums ir vēl iespaidīgāks un 10 kodolu Core i9-10900K atpalicība sasniedz 37 procentus. Tas nozīmē, ka vienu un to pašu uzdevumu jaudīgākais AM4 procesors paveiks vismaz par trešdaļu īsākā laika nogrieznī nekā šobrīd labākais Intel LGA1200 modelis.
AMD Ryzen 9 5950X ir lielisks procesors foto un video apstrādes uzdevumiem, ko apstiprina PugetSystems īstenotie veiktspējas testi populārajās Adobe Photoshop un Efter Effects programmās. Rezultāti runā paši par sevi - AM4 platformas procesors par attiecīgi 37 un 38 procentiem apsteidz Intel ekstrēmās platformas 14 kodolu Core i9-10940X.
Augstā energoefektivitāte un “Zen 3” tehnoloģiskie jaunievedumi ļauj Ryzen 9 5950X sasniegt 4.90GHz boost frekvenci, kas, apvienojumā ar jaudīgu videokarti, ir galvenais faktors labai veiktspējai datorspēlēs. Pēc portāla TechSpot 1080p izšķirtspējā veiktajiem testiem, kuros izmantota jaudīgā GeForce RTX 3090 videokarte, noskaidrojās, ka 11 spēļu summā AMD Ryzen 9 5950X ir visjaudīgākais gaming procesors!
Rekomendējam noskatīties šo video, kurā redzams, kādu veiktspēju 16 kodolu Ryzen 9 5950X procesors demonstrē populārākajās datorspēlēs 4K izšķirtspējā un cik tieši jaudīgāks par Ryzen 9 5900X un Ryzen 5 5600X tas ir, ja sistēmā uzstādīta GeForce RTX 3090 grafiskā karte.
Operatīvā atmiņa 16GB (2x8) DDR4
Viena no neatņemamām jebkura datora komponentēm ir operatīvā atmiņa, jeb RAM. Ar šo elementu ir diezgan vienkārši – jo atmiņas vairāk, jo sistēma būs ātrāka un responsīvāka. Šajā Gaming datorā esam iekļāvuši optimāla apjoma 16GB (2x8) DDR4 RAM ar 3200 MHz efektīvo frekvenci un CL 16 aizkaves laiku.
SSD 2TB NVMe Gen4
Lai nodrošinātu ātru operētājsistēmas ielādi un garantētu patīkamu datora lietošanu neatkarīgi no tā pielietojuma, šajā sistēmā esam uzstādījuši 2TB NVMe Gen4 SSD ar ātrumu līdz 7000 MB/s nolasot un 5400 Mb/s ierakstot datus.
Videokarte Radeon RX 7900 XT
Paralēli datorspēlēm, kas ir šī Gaming datora pamatuzdevums, uz tā iespējams veikt praktiski jebkuru citu uzdevumu visaugstākajā līmenī. Lūk, daži piemēri:
- plūstoši darboties ar interneta pārlūkprogrammām (Chrome, Edge, Firefox, Opera u.c.), kurās vienlaikus atvērtas neskaitāmas cilnes, dokumenti, augstas izšķirtspējas video,
- rediģēt milzīgus Word, Excel, Visio un PDF dokumentus Microsoft Office, LibreOffice un Adobe Acrobat vidē, veidot sarežģītas prezentācijas ar PowerPoint un apjomīgas datu bāzes ar Access,
- atskaņot 4K UHD izšķirtspējas video Youtube vidē un MP4, MKV, AVI, MOV, M4V u.c. formātu video failus ar augstu datu pārraides ātrumu (bitrate) lokāli,
- veikt profesionālu skaņas apstrādi Adobe Audition, Audacity, SOUND FORGE, WaveLab Elements, kā arī nodarboties ar mūzikas producēšanu, izmantojot FL Studio, Ableton Live, Reason, PreSonus Studio One, Avid Pro Tools un Cubase,
- nodarboties ar foto apstrādi un grafikas darbiem profesionālā līmenī Adobe Photoshop, Illustrator un Lightroom, DxO PhotoLab, CorelDRAW, PaintShop Pro, CyberLink PhotoDirector, Capture One Pro, Inkscape, GIMP un citu attēlu redaktoru vidē,
- straumēt datorspēles un citu saturu, ar iespēju to vienlaikus ierakstīt augstā izšķirtspējā ar OBS vai XSplit,
- veikt augstas sarežģītības 1080p un pat 4K UHD izšķirtspējas video montāžu, izmantojot Adobe Premiere Pro un After Effects, REDCINE-X PRO, MAGIX Vegas, DaVinci Resolve, CyberLink PowerDirector, Pinnacle Studio un citu video apstrādes programmatūru,
- veikt sarežģītus 3D modelēšanas un renderēšanas darbus uz Autodesk 3ds Max, Arnold, Maya, Cinema 4D, Pix4D, V-Ray, Redshift, Blender, Daz Studio, Revit un citām programmām,
- izstrādāt datorspēles ar Unreal Engine un Unity palīdzību.
Ergonomika
Ņemot vērā to, cik ka mūsdienās daudz laika mūsdienās pavadām pie datora, būtiska loma datora izvēlē ir tā ietekmei uz mūsu fizisko veselību un labsajūtu, jeb ergonomikai. Portatīvie datori savas uzbūves dēļ ir nepiemēroti ilgstošai lietošanai, jo salīdzinoši nelielais ekrāns ir novietots ļoti tuvu klaviatūrai un tie abi nevar vienlaikus atrasties pareizā, cilvēka ķermenim veselīgā pozīcijā. Ilgstošs darbs un nedabiskā sēdpozīcijā var radīt sāpes kakla un muguras rajonā, un pat novest pie nepareizas stājas. Tāpat skatīšanās mazajā ekrānā pastiprināti noslogo acu muskuļus un tā rezultātā ar laiku gandrīz neizbēgama ir redzes pasliktināšanās.
Turpretī, iegādājoties stacionāro datoru un pievienojot tam klaviatūru, peli un atbilstoša izmēra monitoru, mēs varam labiekārtot darbavietu sev ērtā un ķermenim maksimāli nekaitīgā veidā, tādējādi izvairoties no paaugstināta noguruma, stīvuma un sāpēm muskuļos un locītavās, un nopietnām veselības problēmām ilgtermiņā.
Atceries! Neatkarīgi no tā, pie kāda datora tu sēdi, ik pēc 60 minūtēm ir vēlams ieturēt 3-5 minūtes garu pauzi, kuras laikā ieteicams pastaigāties, izvingrināt muskuļus, locītavas un redzi, pārmaiņus skatoties uz tuvumā un tālumā esošiem objektiem, lai neļautu acu muskuļiem pierast pie nevēlamās fokusēšanās noteiktā attālumā.
Stacionārā datora priekšrocības
Būtisks faktors, kas atšķir stacionāros datorus no portatīvajiem, ir to veiktspēja. Lai gan pēdējo gadu laikā portatīvie datori, tajos iebūvētās grafiskās kartes un centrālie procesori ir kļuvuši gana jaudīgi, lai uz tiem palaistu arī jaunākās datorspēles vai prasīgas foto un video apstrādes programmas, tomēr vienādā cenu kategorijā nopērkamu stacionāro datoru jauda joprojām būtiski pārspēj klēpjdatoru sniegumu.
Pats lielākais jebkura portatīvā datora trūkums ir to nepietiekamā dzesēšanas sistēma, kuras efektivitāte šobrīd tiek upurēta uz moderna dizaina un maksimāli plāna korpusa rēķina. Rezultātā jau pēc dažu minūšu paaugstinātas slodzes portatīvā datora ventilatori palielina savus apgriezienus un kļūst skaļi, bet ar to nepietiek, lai apturētu procesoru no pārkaršanas - sasniedzot ražotāja noteikto kritiskās temperatūras robežu, tiek aktivizēts procesora pašsaglabāšanās mehānisms, jeb thermal throttling, kas būtiski samazina takts frekvenci, kādēļ kardināli nokrītas klēpjdatora veiktspēja un līdz ar to - lietotāja produktivitāte.
Izvēloties šo Gaming sērijas stacionāro datoru, jūs varat justies droši, jo uz Ryzen 9 5950X procesora esam uzstādījuši optimālu 240mm Liquid Cooler dzesētāju, kas parūpēsies par to, lai jūs varētu izmantot visu CPU jaudas resursu, neatkarīgi no tam uzticēto uzdevumu sarežģītības un izpildes laika. Procesora darba temperatūra tiks uzturēta veselīgā līmenī, un arī trokšņu līmenis būs zems un neizbojās lietošanas prieku.
Kāpēc izvēlēties Dateks.lv
Stacionārie datori ir mūsu aizraušanās un sirdslieta, un to jau vairāk kā desmit gadus novērtē mūsu klienti, kuru vidū ir profesionāli geimeri un strīmeri, reklāmu aģentūras, arhitektu biroji, bankas, IT jaunuzņēmumi un citi, kuriem rūp ne tikai preces gala cena, bet arī kvalitāte un profesionāla attieksme visos pirkuma procesos, tostarp pasūtījuma apstrādes, datora salikšanas, testēšanas un piegādes laikā, kā arī tajās retajās reizēs, kad nepieciešams garantijas vai pēcgarantijas remonts, vai apkope.
Saņemot datorkomplekta pasūtījumu, neatkarīgi vai tā cena ir €250 vai €2500, pirms pasūtījuma izpildes uzsākšanas to pārskata zinošs speciālists, kurš pārliecinās, lai atlasītās komponentes būtu savstarpēji saderīgas un nodrošinātu labāko iespējamo veiktspēju un kvalitāti tieši jums nepieciešamajiem uzdevumiem. Ja saskatām kādas nepilnības vai vietu uzlabojumiem, vienmēr sazināmies ar klientu un sniedzam argumentus par ieteicamajām izmaiņām komplektācijā, atbilstoši konkrētās sistēmās paredzētajam pielietojumam.
Vēl viena būtiska nianse, ar kuru pozitīvi izceļamies uz savu konkurentu fona ir tā, ka jebkuras izmaiņas datora komplektācijā, kas pa retam rodas, kādai no komponentēm izbeidzoties piegādātāju noliktavā, vai ieraugot cenā izdevīgāku vai kvalitātes ziņā labāku alternatīvu, tiek saskaņotas ar klientu. Piemēram, ja pamanīsim, ka krājumos izbeigusies sākotnēji izvēlētā operatīvā atmiņa, bet par tādu pašu cenu pieejams cita ražotāja modelis ar identiskiem vai labākiem parametriem, mēs noteikti piezvanīsim, lai informētu par radušos situāciju un piedāvāsim alternatīvas, taču galavārds vienmēr pieder klientam.
Ikvienu Dateks.lv stacionāro datoru mūsu pieredzējušie tehniķi sakomplektē bez papildus maksas! Katra sistēma tiek rūpīgi salikta, ievērojot optimālu komponenšu izvietojumu un kabeļu organizāciju, kas padara sistēmu vizuāli daudz pievilcīgāku un uzlabo dzesēšanas sistēmas efektivitāti.
Ja datora konfiguratorā tiks atzīmēta Windows operētājsistēmas licence, mēs to uzstādīsim ar visiem nepieciešamajiem draiveriem, lai pēc datora saņemšanas to varētu pilnvērtīgi lietot jau no pirmās ieslēgšanas reizes!
Garantijas informācija
Ikvienam Dateks.lv datorkomplektam tiek nodrošināta 2 gadu garantija. Katras uzstādītās komponentes seriālais numurs un individuālais garantijas termiņš tiek atspoguļots garantijas talonā, kuru preces saņemšanas brīdī izsniedzam klientam drukātā veidā. Atsevišķi tām komponentēm, kurām ražotāja noteiktais garantijas termiņš pārsniedz divus gadus, garantijas pakalpojumus sniegsim pilnā apmērā līdz konkrētās preces garantijas perioda beigām. Mūsu komplekti netiek plombēti vai kā savādāk ierobežoti, tāpēc īpašnieks var brīvi atvērt korpusu, lai to iztīrītu, papildinātu atmiņu vai veiktu citas izmaiņas datora komplektācijā.
Ikviens Dateks.lv datorkomplekts tiek izgatavots pēc individuāla pasūtījuma un atbilstoši pasūtījumā norādītajām datoru komponentēm. Līdz ar to datorkomplekts ir prece, kas izgatavota pēc klienta norādījumiem vai ir nepārprotami personalizēta, tādēļ, iegādājoties datorkomplektu, patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības (EU direktīvas 2011/83/ES 16. pants).
Operētājsistēma startējoties '"ielādējas" no cietā diska operatīvajā atmiņā. Tas pats notiek ar visām programmām un atvērtajiem failiem. Līdz ar to ir ļoti būtiski, lai operatīvajā atmiņā būtu pietiekoši daudz vietas minētajiem datiem un procesors varētu ātri darboties ar šo informāciju.
Ja operatīvās atmiņas apjoms izvēlēts nepietiekoši, tad procesors sāk savām īslaicīgajām operācijām izmantot cieto disku un dators tajā mirklī sāk pamatīgi "bremzēt". Tamdēļ svarīgi ir iegādāties tik daudz atmiņas, cik nepieciešams atbilstošajiem uzdevumiem.
Vidusmēra lietojumiem - interneta pārlūkošanai, darbam ar dokuementiem un multimediju iespēju baudīšanai pilnīgi pietiek ar 4GB operatīvās atmiņas.
Prasīgām 3D datorspēlēm, video/audio montāžas programmām, kā arī jebkurai profesionāla līmeņa programmatūrai nepieciešams vismaz 8GB atmiņas.
Atcerieties - operatīvās atmiņas nekad nav par daudz. Tamdēļ, ja līdzekļi atļauj, iegādājieties vairāk. Tomēr iegaumējiet, ka operatīvā atmiņa ir tas parametrs, kuru ir iespējams uzlabot piepērkot papildus apjomu vēlāk, ja pamatplatē ir pietiekoši daudz brīvu operatīvās atmiņas pieslēgvietu (slots).
Svarīgākā atšķirība starp video kartēm ir tās GPU, jeb centrālais grafiskais kodols. Šis parametrs nosaka grafisko veiktspēju un ir uzlabojams tikai nomainot visu karti pret citu.
Arī ar vienādu GPU un modeli videokartes mēdz atšķirties viena no otras ar grafiskās atmiņas apjomu, atmiņas tipu, dzesēšanas veidu un takts frekvencēm.
Grafiskās atmiņas apjoms nodrošina iespēju spēlēt 3D spēles augstākā izšķirtspējā, tamdēļ, ja esiet spēļu cienītājs un plānojat iegādāties lielu monitoru, vai vairākus, izvēlieties video karti ar atmiņas apjomu ne mazāku par 1GB. Ja video kartei pietrūkst grafiskās atmiņas, tā mēdz "aizņemties" no datora operatīvās atmiņas sev nepieciešamo daudzumu. Tomēr atšķirība ātrdarbībā ir pietiekoši ievērojama par labu grafiskajai atmiņai.
Pievērsiet uzmanību atmiņas tipam un frekvencei. DDR3 atmiņa ir labāka par DDR2 un lēnāka par DDR5. Kā arī DDR3 1800MHz atmiņa būs ātrāka par tāda paša tipa 1600MHz atmiņu. Arī atmiņas joslas platumam ir nozīme viena atmiņas tipa ietvaros. Līdz ar to DDR3 256bit būs ātrāka par DDR3 128bit atmiņu.
Viens no svarīgākajiem video kartes izvēles kritērijiem ir dzesēšanas tips un kvalitāte. Labs dzesētājs ir ar vienu lielu, vai vairākiem maziem ventilatoriem un lielāku radiatoru par attiecīgās kartes standarta dzesēšanas aprīkojumu. Vaicājiet mūsu menedžeriem un tie palīdzēs izvēlēties labāko piedāvājumu.
Labu dzesētāju ir iespējams iegādāties atsevišķi, tomēr tas ir samērā ievērojams izdevums ~25 LVL, tamdēļ labāk iegādāties karti ar jau pieejamu labu dzesi.
Izvēloties kartes ar vienādu GPU ievērojiet, ka ir pieejamas OC (OverClock), jeb rūpnīcā virstaktētas šīs kartes versijas. Šāds kartes paveids dod lielāku grafisko veikspēju, tomēr jāņem vērā, ka tas parasti notiek uz intensīvākas (skaļākas) dzesēšanas un kartes darbības stabilitātes rēķina.
Pirmie M.2 SSD tirgū parādījās īsu brīdi pēc Intel Haswell arhitektūras debijas 2013. gada nogalē. Taču lielu popularitāti tie neguva līdz pat 2015. gada nogalei, kad tirgū nonāca Intel Skylake arhitektūra un 100. sērijas pamatplates, uz kurām arvien biežāk varēja atrast M.2 ligzdas. Līdz ar 2017. gada sākumu, kad tirgū nonāca Intel 7. paaudzes Kaby Lake un AMD Ryzen procesori, teju visas Z270 un X370 pamatplates ir aprīkotas ar vienu vai pat vairākām M.2 ligzdām.
M.2 diski pamatā nopērkami 3 standartos, kas būtībā apzīmē to fiziskos raksturlielumus - M.2 2280 (kartes izmērs 22x80mm), M.2 2260 (22x60mm), M.2 2242 (22x42mm), taču M.2 tehniskā specifikācija pieļauj arī citu izmēru lietošanu.
Diemžēl fiziskie izmēri nav vienīgās atšķirības, kuras var sastapt M.2 SSD diskiem. Atšķiras arī interfeiss, ko šīs kartes ir izmantot savienojumam ar centrālo procesoru. Pašlaik visplašāk tiek izmantoti divu veidu M.2 SSD - SATA un PCI-Express. M.2 SSD caur SATA interfeisu spēj sasniegt ātrumus līdz 600 MB/s, ko ierobežo aktuālais SATA 3 protokols. Tieši šī ierobežojuma dēļ M.2 tika pielāgots saderībai ar PCI-Express kopni, lai nodrošinātu lielāku datu pārraides ātrumu, kas caur PCI-E interfeisu var sasniegt līdz pat 4 GB/s! Jau šobrīd vairāki diski spēj nodrošināt lasīšanas ātrumu 2500 MB/s apmērā un vairāk.
Galvenais atcerēties, ka neskatoties uz pieslēgvietu līdzību, šie diski savstarpēji nav savietojami! Uz plates, kuras M.2 ligzda ir pievienota tikai SATA interfeisam, nebūs iespējams lietot PCI-E interfeisa M.2 SSD un otrādi. Taču sākot no 2017. gada, kad tirgū pieejamas Intel B250, H270 un Z270, kā arī AMD X370 pamatplates, gandrīz visas M.2 ligzdas ir universālas un uztur gan SATA, gan PCI-Express interfeisa M.2 SSD. Vienmēr gan par to iesakām pārliecināties plates ražotāja mājaslapā.
SSD disks sastāv no mikroshēmām, līdz ar to tajā nav kustīgu daļu un tas ir pilnīgi kluss (0 dB). Dēļ šī paša fakta SSD disks ir izturīgāks par ciedo disku pret vibrāciju u.c. strauju mehānisku iedarbību.
Dēļ uzbūves specifikas lielāka apjoma SSD diski parasti ir ar lielāku ātrdarbību, kas var atršķirties pat vairākas reizes. Tamdēļ pims iegādes ļoti rūpīgi iepazīstieties ar SSD diska ātrdarbas rādītājiem - lasīšanas un rakstīšanas ātrumiem megabaitos sekundē (MB/s). Vidusmēra SSD diska ātrdarbībai jābūt ~250 MB/s. Read un ~200 MB/s. Write. Augstas veikspējas diskiem šie būs ~350 MB/s Read un ~450MB/s Write.
SSD disku ātrdarbība un ietilpība laika gaitā strauji uzlabojas un cenas krīt. Tamdēļ iegādājieties šo diska veidu tikai tad, ja ātrdarbība un klusums ir svarīgāki par ieguldījumu.
Vairāk par 1TB disku pašlaik iegādāties nepieciešams tikai tiem, kam patīk visu saglabāt, vai darba specifika paredz lielu datu apjomu - piemēram profesionāla filmu un foto montāža, lielu datubāzu sistēmas u.c. Vidusmēra lietotājam ar 1TB disku pietiek "atliektiem galiem"
Bez apjoma ir svarīgi izvēlēties diska ātrdarbību. To nosaka diska apgriezieni minūtē (rpm) un kešatmiņa. 1000rpm disks būs ātrāks par 7200rpm. (un arī skaļāks darbībā) Pie vienādiem apgriezieniem disks ar 64MB kešatmiņu būs ātrāks par disku ar 32MB kešatmiņas utt.
Diska vietu iespējams uzlabot iegādājoties papildu diskus tik, cik atļauj izvēlētā korpusa 3.5" HDD nišas un barošanas bloka jauda (Vidusmēra cietais disks patērē apmēram 25W barošanas jaudas.)
Pieslēgvietas tipam SATAII un SATAIII nav lielas nozīmes, jo tie ir savstarpēji savietojami standarti un (cieto disku gadījumā) nespēlē lielu lomu datu pārsūtīšanas ātrdarbībā.
Nodalot operētājsistēmu no datiem, OS un programmatūra parasti tiek izvietota uz mazāka apjoma ātrdarbīgāka diska. Datiem, savukārt, tiek atvēlēts mazāku apgriezienu lielapjoma disks, kas nodrošina lielāku datu drošību dēļ zemākiem apgriezieniem un darba temperatūras. Tomēr diskiem jāatrodas pietiekošā attālumā vienam no otra, pretējā gadījumā tie būtu papildus jādzesē ar ventilatoru.
Ja izvēlētā pamatplate nodrošina RAID masīvu, ir vērts padomāt par otra diska iegādi dēļ diviem iespējamiem pielietojuma veidiem:
RAID 0, jeb STRIPE ir masīvs, kas spējīgs būtiski palielināt datu nolasīšanas/ierakstīšanas ātrumu uz abu disku sērijveida izmantošanas (un datu stabilitātes) rēķina. Šāda slēguma gadījumā jārēķinās ar dubultrisku - ja viens disks iziet no ierindas, kopējais disku masīvs vairs nedarbojas un dati ir zuduši. Šādam masīvam izvēlas identiska modeļa un ražotāja diskus.
RAID 1, jeb MIRROR masīvs sastāv no diviem līdzīgiem diskiem uz kuriem visi dati tiek kopēti vienlaikus un identiski, šādā veidā nodrošinot datu drošību pret viena diska bojājumiem. Šī tipa masīvam vēlams katru disku izvēlēties no cita ražotāja vai tuvi līdzīgiem modeļiem dēļ apstākļa, ka brāķa gadījumā viena tipa diskiem var būt viens un tas pats brāķis, kas palielina datu zaudēšanas risku.
Bez minētajiem RAID veidiem ir arī kombinētie RAID 5 un RAID 6, kas nodrošina vienlaicīgi datu drošību un ātrdarbības pieaugumu, tomēr šie masīvi prasa 3 un vairāk diskus attiecīgi, kā arī specializētu kontrolieri. Par iespējām sakomplektēt datoru ar RAID 5, 6 masīviem - vaicājiet mūsu menedžeriem rakstot uz info@dateks.lv
Populārākais disku veids patreiz ir DVD, tamdēļ vidusmēra lietotājam rekomendējam iegādāties DVDRW iekārtu.
BluRay diski nav pārāk izplatīti dēļ salīdzinoši augstās cenas. Tomēr, ja vēlaties, lai iekārta ļautu Jums noskatīties filmas BluRay formātā, iegādājieties BluRay combo, kas ļauj rakstīt/lasīt DVD un CD, bet tikai lasīt BluRay.
Savukārt, ja bieži arhīvējiet liela apjoma datus, un vēlaties to darīt kompaktā formā, tad iegādājieties BluRay Writer, kas pilda visas iepriekšminētās funkcijas un papildus spēj ierakstīt līdz pat 50 GB (DualLayer) BluRay diskus.
Populārākie standarti ir SDHC (SecureDigital High capacity) un microSD, kas pieejami standarta digitālajās kamerās Canon, Nikon, Kodak u.c. microSD un microSDHC karšu tips pieejams Nokia, Samsung u.c. mobilajos tālruņos
Sony iekārtām raksturīgas MemoryStick tipa kartes, Olympus kamerām - XD (Xtreme digital)kartes.
Digitālās profesionālās spoguļkameras lielākoties aprīkotas ar CF (CompactFlash) un MicroDrive kartēm.
Lai noskaidrotu kāds karšu tips ir Jūsu kamerai, izņemiet to no attiecīgās iekārtas un aplūkojiet. Visām kartēm uz korpusa ir norādīts tās tips ar attiecīgo saīsinājumu. Ja uz kartes nav informācijas, šo informāciju iespējams atrast attiecīgās iekārtas lietošanas instrukcijā vai tehniskajā specifikācijā.
Vidusmēra mājas vai mazā biroja lietotājam bez specifiskām prasībām rekomendējam iegādāties Windows 7 English 64bit versiju.
Izvēlieties 32bitu programmatūru tikai tajos gadījumos, ja lietosiet programmatūru, kurai ir zināmas saderības problēmas ar 64bit operētājsistēmu, vai iekārtas, kurām nav 64bit dziņu (draiveru). Tomēr lielākā daļa 32 bitu programmatūras spēj strādāt 64 bitu operētājsistēmā.
Visi
Iegādājoties operētājsistēmu rūpīgi izvēlieties tās lietotāja saskarnes valodu, jo iespēja šo valodu nomainīt vēlāk nebūs (izņemot Ultimate versijai, kura ir multivalodu). Piedāvājam angļu, latviešu un krievu operetājsistēmas saskarnes valodas.
Uzņēmējiem ir tiesības legāli izmantot visas
Windows Ultimate piedāvā papildus BitLocker datu šifrēšanas programmu un iespēju pārslēgties starp lietotāja saskarnes valodām nemainot licenci.
3D spēļu cienītājiem iesakām pievērst uzmanību paneļa reakcijas laikam. Jo zemāks šis rādītājs, jo labāk. 2ms tiek uzskatīts par labāko rādītāju.
Foto un grafisko darbu entuziastiem un profesionāļiem jāpievērš uzmanība matricas tipam. Rekomendējam VA un IPS tipa matricas dēļ augstākajiem krāsu atbilstības rādītājiem.
Rekomendējam izvēlēties monitoru ar DVI vai HDMI pieslēgvietām, kas izmanto ciparu pārraides principu nodrošinot stabilu attēla kvalitāti.
Iegādājoties bezvadu klaviatūru jārēķinās ar samērā regulāru bateriju maiņu. Visām Dateks piedāvātajām bezvadu klaviatūrām komplektā ir jaunas baterijas.
Piedāvājam arī komplektus - klaviatūra ar peli. Šāds komplekts lielākoties ir lētāks nekā atsevišķa klaviatūra un pele, kā arī ir salāgots pēc estētiskiem un funkcionāliem principiem.
Dārgākas klaviatūras spēj piedāvāt papildus funkcijas, no kurām mūsuprāt vērtīgākā ir taustiņu izgaismojums, kas atvieglo darbu ar datoru tumšos apstākļos.
Bez standarta izmēra un formas klaviatūrām pieejamas arī portatīvo datoru tipa klaviatūras, kurām ir zemāki taustiņi un reizēm nav ciparnīcas. Šāda tipa klaviatūras ir estētiskākas un prasa mazāk vietas, tomēr dažiem lietotājiem var apgrūtināt rakstīšanu.
Attiecībā uz lietotājiem, kas daudz raksta, piedāvājam iegādāties izliektas formas klaviatūru, kas saudzīgāk attieksies pret plaukstām, nodrošinot pareizu locītavas pozu. Vēl ir pieejamas klaviatūras ar mehāniskajiem taustiņiem, kas ātrrakstītājiem nodrošina paaugstinātu burtu precizitāti, tomēr šāda klaviatūra ir ievērojami dārgāka par standarta modeļiem un daudz skaļāka darbībā.
Gaming peles ir uzbūvētas speciāli spēļu baudīšanai un nodrošina optimālu precizitātes un ērtuma savienojumu ilgstošai darbībai ar datoru.
Iegādājoties bezvadu peli jārēķinās ar regulāru bateriju maiņu. Visām Dateks piedāvātajām bezvadu pelēm komplektā ir jaunas baterijas. Dārgākiem modeļiem ir akumulatori un lādētājs.
Office Home & Student ir tiesības izmantot tikai mājas lietotājiem un studējošiem skolēniem un šī pakotne ietver Word, Excel, PowerPoint un OneNote programmatūru.
Office Home & Business ir tiesības lietot kā mājās tā uzņēmumos un iekļauj Word, Excel, PowerPoint, Outlook un OneNote
Iegādātās licences tiek izsniegtas PKC (product key card) formā, kas ir vienkārša kartiņa ar seriālo numuru. Programmatūras instalācija veicama 3 vienkāršos soļos.
1. Atvērt saiti office.com/setup
2. Reģistrēt jaunu vai pieslēgties esošam Microsoft kontam.
3. Ievadīt produkta atslēgu no saņemtās kartiņas.
Pēc tam sekos iespēja lejupielādēt jauniegūto produktu pa tiešo no Microsoft lapas.
Antivīrusu programmatūras licences ir terminētas uz noteiktu laiku, parasti 1 gads. Pēc šī termiņa beigām antivīruss turpinās strādāt, tomēr tiks liegta pieeja saņemt jauninājumus. Programmatūra laicīgi paziņos par termiņa beigu tuvošanos un piedāvās iegādāties jauninājumus.
Bez antivīrusa ir pieejami Internet Security programmatūras komplekti, kuros ietvertas papildus aizsardzības funkcijas, kā piemēram ugunsmūris (firewall), kaitniecisku reklāmprogrammu bloķētājs (malvare protection) un kaitniecisku interneta lapu bloķētājs (browser protection). Meklējiet šos komplektus sadaļā "alternatīvas" pie vēlamā antivīrusa ražotāja.
Vidusmēra datora nodrošināšanai ar elektroenerģiju 5 minūtes pēc strāvas pārrāvuma pietiek ar ~600VA UPS.
Iegādājoties 5.1 skaļruņu sistēmu pārliecinieties, vai izvēlētā datora pamatplate nodrošina 5.1 atbalstu. Ņemiet vērā, ka skaļruņus nāksies izvietot ap klausītāju, tostarp aiz muguras, kas ne vienmēr ir iespējams. Turklāt 5.1 skaņu atbalsta DVD un BluRay filmas, kā arī spēles. Mp3 mūzika un YouTube lielākoties nodrošina tikai 2.0 skaņu (2.1 ir papildus basa skaļrunis, kas spēj atskaņot 2.0 skaņu)
Jebkurš bezvadu maršrutētājs tiek komplektēts ar vismaz 4 kabeļu pieslēgvietām (LAN). Stacionāros datorus vēlams pieslēgt pie šī tipa pieslēguma izmantojot standarta (LAN) kabeli, kas ir iekļauts visu
Ja vēlaties, lai stacionārais dators tiktu pieslēgts ar bezvadu savienojumu, komplektācijā papildus jāizvēlas bezvadu tīkla karte. (sk. vienu izvēli augstāk)