Dateks Dateks BTF Gaming Powered by ASUS, Core i7-12700KF, 32GB (2x16) DDR5 RGB, GeForce RTX 4070 Ti SUPER, 1TB NVMe Gen4, no OS
- Piegāde uz Smartpost pakomātu bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde uz Latvijas pasta nodaļu, paku skapi, vai Circle K bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde Rīgā bez maksas: 29.11.2024
- Piegāde citur Latvijā bez maksas: 29.11.2024
- Saņem Dateks.lv paku izsniegšanas punktā Zemitāna ielā 9: 27.11.2024 pēc 15:00
- Korpuss: Asus TUF GAMING GT302, Tempered Glass, ARGB, White
- Barošanas bloks (PSU): Deepcool PX1000G WH V2, 1000W, 80PLUS Gold, Sleeved Cables, PCI-E 5.0
- Pamatplate: Asus TUF GAMING Z790-BTF WIFI
- Procesors: Intel Core i7-12700KF (8P+4E/20T, 3.60 GHz, 25MB Cache, LGA1700, 125W), TRAY
- Procesora dzesētājs: Arctic Liquid Freezer III 360 A-RGB White
- Operatīvā atmiņa (RAM): ADATA XPG Lancer Blade RGB White, 32GB, DDR5, 6000MHz, CL30, Kit of 2
- Videokarte: Asus GeForce RTX 4070 Ti SUPER, 16GB GDDR6X, TUF Gaming White OC (DLSS 3) BTF
- SSD: Kingston NV3, 1TB, M.2 Gen4 x4
+ Dāvanā spēlē Indiana Jones and the Great Circle
Pirmie M.2 SSD tirgū parādījās īsu brīdi pēc Intel Haswell arhitektūras debijas 2013. gada nogalē. Taču lielu popularitāti tie neguva līdz pat 2015. gada nogalei, kad tirgū nonāca Intel Skylake arhitektūra un 100. sērijas pamatplates, uz kurām arvien biežāk varēja atrast M.2 ligzdas. Līdz ar 2017. gada sākumu, kad tirgū nonāca Intel 7. paaudzes Kaby Lake un AMD Ryzen procesori, teju visas Z270 un X370 pamatplates ir aprīkotas ar vienu vai pat vairākām M.2 ligzdām.
M.2 diski pamatā nopērkami 3 standartos, kas būtībā apzīmē to fiziskos raksturlielumus - M.2 2280 (kartes izmērs 22x80mm), M.2 2260 (22x60mm), M.2 2242 (22x42mm), taču M.2 tehniskā specifikācija pieļauj arī citu izmēru lietošanu.
Diemžēl fiziskie izmēri nav vienīgās atšķirības, kuras var sastapt M.2 SSD diskiem. Atšķiras arī interfeiss, ko šīs kartes ir izmantot savienojumam ar centrālo procesoru. Pašlaik visplašāk tiek izmantoti divu veidu M.2 SSD - SATA un PCI-Express. M.2 SSD caur SATA interfeisu spēj sasniegt ātrumus līdz 600 MB/s, ko ierobežo aktuālais SATA 3 protokols. Tieši šī ierobežojuma dēļ M.2 tika pielāgots saderībai ar PCI-Express kopni, lai nodrošinātu lielāku datu pārraides ātrumu, kas caur PCI-E interfeisu var sasniegt līdz pat 4 GB/s! Jau šobrīd vairāki diski spēj nodrošināt lasīšanas ātrumu 2500 MB/s apmērā un vairāk.
Galvenais atcerēties, ka neskatoties uz pieslēgvietu līdzību, šie diski savstarpēji nav savietojami! Uz plates, kuras M.2 ligzda ir pievienota tikai SATA interfeisam, nebūs iespējams lietot PCI-E interfeisa M.2 SSD un otrādi. Taču sākot no 2017. gada, kad tirgū pieejamas Intel B250, H270 un Z270, kā arī AMD X370 pamatplates, gandrīz visas M.2 ligzdas ir universālas un uztur gan SATA, gan PCI-Express interfeisa M.2 SSD. Vienmēr gan par to iesakām pārliecināties plates ražotāja mājaslapā.
SSD disks sastāv no mikroshēmām, līdz ar to tajā nav kustīgu daļu un tas ir pilnīgi kluss (0 dB). Dēļ šī paša fakta SSD disks ir izturīgāks par ciedo disku pret vibrāciju u.c. strauju mehānisku iedarbību.
Dēļ uzbūves specifikas lielāka apjoma SSD diski parasti ir ar lielāku ātrdarbību, kas var atršķirties pat vairākas reizes. Tamdēļ pims iegādes ļoti rūpīgi iepazīstieties ar SSD diska ātrdarbas rādītājiem - lasīšanas un rakstīšanas ātrumiem megabaitos sekundē (MB/s). Vidusmēra SSD diska ātrdarbībai jābūt ~250 MB/s. Read un ~200 MB/s. Write. Augstas veikspējas diskiem šie būs ~350 MB/s Read un ~450MB/s Write.
SSD disku ātrdarbība un ietilpība laika gaitā strauji uzlabojas un cenas krīt. Tamdēļ iegādājieties šo diska veidu tikai tad, ja ātrdarbība un klusums ir svarīgāki par ieguldījumu.
Vairāk par 1TB disku pašlaik iegādāties nepieciešams tikai tiem, kam patīk visu saglabāt, vai darba specifika paredz lielu datu apjomu - piemēram profesionāla filmu un foto montāža, lielu datubāzu sistēmas u.c. Vidusmēra lietotājam ar 1TB disku pietiek "atliektiem galiem"
Bez apjoma ir svarīgi izvēlēties diska ātrdarbību. To nosaka diska apgriezieni minūtē (rpm) un kešatmiņa. 1000rpm disks būs ātrāks par 7200rpm. (un arī skaļāks darbībā) Pie vienādiem apgriezieniem disks ar 64MB kešatmiņu būs ātrāks par disku ar 32MB kešatmiņas utt.
Diska vietu iespējams uzlabot iegādājoties papildu diskus tik, cik atļauj izvēlētā korpusa 3.5" HDD nišas un barošanas bloka jauda (Vidusmēra cietais disks patērē apmēram 25W barošanas jaudas.)
Pieslēgvietas tipam SATAII un SATAIII nav lielas nozīmes, jo tie ir savstarpēji savietojami standarti un (cieto disku gadījumā) nespēlē lielu lomu datu pārsūtīšanas ātrdarbībā.
Nodalot operētājsistēmu no datiem, OS un programmatūra parasti tiek izvietota uz mazāka apjoma ātrdarbīgāka diska. Datiem, savukārt, tiek atvēlēts mazāku apgriezienu lielapjoma disks, kas nodrošina lielāku datu drošību dēļ zemākiem apgriezieniem un darba temperatūras. Tomēr diskiem jāatrodas pietiekošā attālumā vienam no otra, pretējā gadījumā tie būtu papildus jādzesē ar ventilatoru.
Ja izvēlētā pamatplate nodrošina RAID masīvu, ir vērts padomāt par otra diska iegādi dēļ diviem iespējamiem pielietojuma veidiem:
RAID 0, jeb STRIPE ir masīvs, kas spējīgs būtiski palielināt datu nolasīšanas/ierakstīšanas ātrumu uz abu disku sērijveida izmantošanas (un datu stabilitātes) rēķina. Šāda slēguma gadījumā jārēķinās ar dubultrisku - ja viens disks iziet no ierindas, kopējais disku masīvs vairs nedarbojas un dati ir zuduši. Šādam masīvam izvēlas identiska modeļa un ražotāja diskus.
RAID 1, jeb MIRROR masīvs sastāv no diviem līdzīgiem diskiem uz kuriem visi dati tiek kopēti vienlaikus un identiski, šādā veidā nodrošinot datu drošību pret viena diska bojājumiem. Šī tipa masīvam vēlams katru disku izvēlēties no cita ražotāja vai tuvi līdzīgiem modeļiem dēļ apstākļa, ka brāķa gadījumā viena tipa diskiem var būt viens un tas pats brāķis, kas palielina datu zaudēšanas risku.
Bez minētajiem RAID veidiem ir arī kombinētie RAID 5 un RAID 6, kas nodrošina vienlaicīgi datu drošību un ātrdarbības pieaugumu, tomēr šie masīvi prasa 3 un vairāk diskus attiecīgi, kā arī specializētu kontrolieri. Par iespējām sakomplektēt datoru ar RAID 5, 6 masīviem - vaicājiet mūsu menedžeriem rakstot uz info@dateks.lv
Vidusmēra mājas vai mazā biroja lietotājam bez specifiskām prasībām rekomendējam iegādāties Windows 7 English 64bit versiju.
Izvēlieties 32bitu programmatūru tikai tajos gadījumos, ja lietosiet programmatūru, kurai ir zināmas saderības problēmas ar 64bit operētājsistēmu, vai iekārtas, kurām nav 64bit dziņu (draiveru). Tomēr lielākā daļa 32 bitu programmatūras spēj strādāt 64 bitu operētājsistēmā.
Visi
Iegādājoties operētājsistēmu rūpīgi izvēlieties tās lietotāja saskarnes valodu, jo iespēja šo valodu nomainīt vēlāk nebūs (izņemot Ultimate versijai, kura ir multivalodu). Piedāvājam angļu, latviešu un krievu operetājsistēmas saskarnes valodas.
Uzņēmējiem ir tiesības legāli izmantot visas
Windows Ultimate piedāvā papildus BitLocker datu šifrēšanas programmu un iespēju pārslēgties starp lietotāja saskarnes valodām nemainot licenci.
Office Home & Student ir tiesības izmantot tikai mājas lietotājiem un studējošiem skolēniem un šī pakotne ietver Word, Excel, PowerPoint un OneNote programmatūru.
Office Home & Business ir tiesības lietot kā mājās tā uzņēmumos un iekļauj Word, Excel, PowerPoint, Outlook un OneNote
Iegādātās licences tiek izsniegtas PKC (product key card) formā, kas ir vienkārša kartiņa ar seriālo numuru. Programmatūras instalācija veicama 3 vienkāršos soļos.
1. Atvērt saiti office.com/setup
2. Reģistrēt jaunu vai pieslēgties esošam Microsoft kontam.
3. Ievadīt produkta atslēgu no saņemtās kartiņas.
Pēc tam sekos iespēja lejupielādēt jauniegūto produktu pa tiešo no Microsoft lapas.